Web Analytics Made Easy -
StatCounter
menu
Rockefeller
Rockefeller
Her ne kadar servetleri tam olarak gösterilmese de Dünya'nın en zengin ailelerinden biri olduğuna inanılan Rockefeller ailesi hakkında merak edilenler

  Petrolün ileride ticari önem kazanacağını düşünen John Rockefeller 1863 yılında elindeki bütün sermayesini kullanarak Dünyanın ilk petrol rafinerini kurdu. Hemen ardından 1870 yılında "Standard Oil Company" isimli petrol şirketini kurarak büyük bir imparatorluğun temellerini attı. Chase Manhattan Bank, BP ve Chevron ailenin bilinen varlıklarından bazılarıdır. ABD Merkez Bankası'nda da büyük etkileri olduğu söylenen bu aile iddiaya göre Türkiye Merkez Bankası'nın açıklamadığı gizli ortaklarından birisidir. Sahip oldukları para çok gösterilmese de yönettikleri miktarın trilyonlarla ifade edildiği söylenmektedir. Bu kadar parayı piyasaya sürseler tüm Dünya genelinde büyük bir ekonomik krize sebep olup istedikleri ülkeyi batırabilirler. Bu yüzden ülkelerin siyasi tutumlarına yön veriyor olabilirler.

  Aileye yakin olduğu düşünülen yahudi film yapımcısı Aaron Russo, 11 Eylül 2001 saldırılarının Rockefeller ailesi tarafından yapıldığını iddia etmiş ve altı ay sonra esrarengiz bir şekilde evinde ölü bulunmuştur. NBC ve akla gelmeyecek birçok televizyon kanalı Rockefeller ailesine aittir. Bu yüzden medya kontrolüyle kendi ideolojilerini geniş kitlelere aktarabilirler. 

  John Rockefeller yaklaşık 340 milyar dolarlık servetiyle öldükten yıllar sonra bile tüm zamanların en zengin insani plan ünvanını taşımaktadır. Aileyi uzun zamandır onun torunu olan David Rockefeller yönetmekte ve sıklıkla yeni dünya düzeni gibi söylemlerde bulunmaktadır. Organları çürümeye başlayınca doktorlar 80 yaşından sonra bir kişinin organ nakli olmasının riskli olduğu söyleyince o şöyle demiş:"Soyadınız Rockefeller ise 120 yaşında da kalp nakli olabilirsiniz. Çünkü tıp kanunları Rockefeller'lar için geçerli değildir. Rockefeller soyadının omrü uzundur." Toplamda 6 kalp, 3 böbrek, 2 ciğer nakli gerçekleşmiş ve birçok damarı değiştirilmiş olmasına rağmen David Rockefeller, hedefinin 200 yaşını görmek olduğunu söylüyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları