2016'da Teknolojik Gelişmeler
Hızla gelişen teknolojiye yetişmek zor ancak imkansız değil. Dünyada 2016 da yapılan teknolojik gelişmeleri birlikte inceleyelim.

1. Aquila İHA

Aquila İHA

Aquila insansız hava aracı, Facebook'un dünyanın en ücra köşelerine internet bağlantısı taşıyabilmek için bulduğu çözüm. Daha önce Google tarafından helyum dolu balonlarla yapılması öngörülmüş projenin bir adım ötesi. Aquila bir kez havalanınca üç ay boyunca hiç inmeden havada kalabiliyor. Kanat genişliği bir Boeing 737 ile aynı. Yolcu uçaklarının irtifasının 18 ila 27 kilometre üstünde süzüldüğü için hava koşullarından da etkilenmiyor. Enerjisini ise sırtındaki güneş panellerinden sağlıyor.

2. Facebook M

Facebook M
  • Facebook M, Facebook mesaj içinde yer alan sizinle yazarak haberleşen ve sorularınızı yanıtlayan bir robot. Şu anda sadece Kaliforniya bölgesinde tam anlamıyla çalışıyor, kısa süre de bütün dünyaya yayılması bekleniyor. 

3. Oculus

Oculus
  • Oculus 3 boyutlu görüntü ve muhteşem ses performansı ile sizi film izliyorsanız filmin, oyun oynuyorsanız oyunun içine koyuyor.

4. Pepper Robot

Pepper Robot

Pepper Robot Japonların yaptığı bir robot. İnsanlarla iletişim kurabildiği için humanoid olarak da sınıflandırılıyor. Sizinle iletişim kurmakla kalmıyor, yüzünüzün ifadesinden mutlu, mutsuz, kızgın olup olmadığınızı hatta şaşırdığınızı bile anlayabiliyor. Japonya'da piyasaya çıkış fiyatı yaklaşık 6.000 Türk Lirası olarak öngörülüyor.

5. Tesla 3

Tesla 3

Dikkatler 2016 Mart ayına kilitlendi, Tesla 3 tanıtılacak. Elektrikli otomobilin özelliği, bir BMW3 ile her anlamda kapışacak performansa sahip olması iddiasından kaynaklanıyor. Fiyatı da 35.000 dolar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları